• 0224 242 07 00
  • 0224 242 08 00
  • info@bursaiselbiseleri.com.tr

Müşteri Hizmetleri
MÜŞTERİ HİZMETLERİ

0224 242 07 00

İş Ayakkabıları

Bireyler ve firmalar açısından iş yerlerinde kullanılan iş ayakkabılarının kalitesi ve güvenilirliği son derece önemlidir. İş güvenliğini önemseyen ve insan sağlığını ön planda tutan ABA TEKNİK firmamız iş ayakkabıları üretiminde bu iki noktaya özen göstererek üretim gerçekleştirmektedir. Çok farklı çeşitlerde üretilebilen iş ayakkabıları çalışma sırasında herhangi bir kaza, çarpma ya da istenmeyen olumsuzluklara karşı ayağı korumada son derece önemlidir. Çalışma ortamlarında yaralanma olasılığı en yüksek organlardan birisi olan ayakları korumak amacıyla özel olarak üretilen iş ayakkabıları günlük yaşamdaki ayakkabılarla kıyaslandığında sakatlık bırakabilecek kazaları dahi önleyebilmektedir. Ayrıca iş güvenliği ayakkabılarının her türlü kazaya karşı ayak parmaklarını koruması da avantajları arasında yer almaktadır.

İş ayakkabıları üretimi ve seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şunlardır;

  • Her sektörün çalışma ortamında farklı riskler bulunur. Bu nedenle iş ayakkabıları üretilirken bu risk faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır.
  • İş ayakkabılarının CE etiketine sahip olması önemlidir.
  • İş ayakkabısı üreten firmaların AB tarafından onaylanmış kurumlar tarafından sertifika almış olmasına özen gösterilmelidir.
  • Bilhassa antistatik ve çift yoğunluklu tabanı bulunan ayakkabıların S1 standardı olmasına dikkat edilmelidir.
  • İş ayakkabıları üreten firmaların müşterilerini sertifikalar ve ayakkabı çeşitleri konusunda genişçe bilgilendirerek çalışma alanına en uygun ayakkabıyı tercih etmeleri konusunda destek sağlamaları gerekmektedir.

Firmamız bu aşamada müşterilerine gerekli bilgilendirme ve önerileri sunarak iş güvenliği açısından doğru kararlar almalarını sağlamaktadır. Özellikle madenlerde, inşaat, metal sanayi ve birçok benzeri iş sektöründe iş kazası riskinin yüksek olması nedeniyle iş kazası riski artmaktadır. Ağır metal parçaların ayak üzerine düşme riski, sivri cisimlerin ayağa batması, kimyasal maddelerin ayağa dökülmesi sonucu yanıkların oluşması ya da böcek sokmaları riskine karşı birçok sektörde iş ayakkabıları özenle tercih edilmelidir. Ayrıca iş ayakkabılarının rahatlık açısından da kullanışlı olması son derece önemlidir. Bilhassa uzun süre ayakta durulan işlerde, kaygan zeminlerin bulunduğu yerlerde ya da benzeri durumlarda ayakkabıların rahat kullanıma uygun şekilde üretilmesine dikkat edilmelidir. Çalışma ortamlarında iş güvenliğini artırmak ve personelinizin rahat çalışma performansını yükseltmek için firmamızla iletişime geçerek kaliteli ve güvenilir iş ayakkabıları üretimini tercih edebilirsiniz.

Yorumlar kapalı.

X